01
Kvě

Vyrábíme unikátní dřevěná okna s certifikátem PEFC

Podpora širšího využití dřeva, zejména tuzemského, je téma, se kterým se dlouhodobě setkávají všichni, kteří se v lesnicko-dřevařské branži pohybují. Rádi bychom proto čtenářům představili firmu SLAVONA, s.r.o., která to se dřevem skutečně umí a dává mu tu tolik potřebnou a žádoucí přidanou hodnotu. Navíc v podobě, kterou oceňují zákazníci nejen u nás, ale která si získala prestižní renomé i za našimi hranicemi. O to více nás těší skutečnost, že se tato firma stala i novým držitelem PEFC C-o-C. O bližší představení společnosti jsem v korespondenčním rozhovoru požádala pana Pavla Kamíra z obchodního oddělení, který má ve své kompetenci i zavádění standardů PEFC.

Co si máme představit, když se řekne SLAVONA?

Jsme ryze česká rodinná firma, která se již přes 20 let v moravských Slavonicích specializuje na výrobu dřevěných a dřevohliníkových oken a dveří. Na trhu si naše firma s více než 30 zaměstnanci za dobu svého působení vydobyla pevnou pozici. Soustředí se totiž na co nejvyšší kvalitu, vynikající užitné vlastnosti i inovativní design svých produktů a i díky tomu si renomé získala také v zahraničí – především na Slovensku, ve Velké Británii, v Německu a Rakousku.

V současné době nabízí společnost SLAVONA sedm různých okenních profilů. Jedná se o okna se skrytým vnějším rámem Progression s certifikací třídy A v Passive House Institute Darmstadt, o dřevěná designová okna Inspiro, která vychází z koncepce Progression, ale vnější rám zůstává viditelný, dále klasická dřevěná okna Solid Comfort a dřevohliníková okna HA 110 Line, dřevohliníková okna pro moderní domy Alpino, unikátní okna Clipper, jejichž vnější povrch tvoří pouze sklo bez jakýchkoli rušivých prvků, a bezrámová fixní okna Blue Line, která lze kombinovat s otvíravými křídly z profilů Inspiro, Alpino a Clipper. U většiny z uvedených profilů máme k dispozici kromě oken i balkonové, posuvné a vchodové dveře.

Vyrábíte okna a dveře do rodinných domů i veřejných budov. Jaký materiál je nejvíce poptáván a proč?

Okna a dveře vyrábíme z různých dřevin. Největší podíl materiálu tvoří smrkové dřevo, pak modřín a dub. Na větším využití smrku má podíl především jeho nižší cena v porovnání s tvrdšími dřevinami.

Pociťujete větší příklon vašich zákazníků k energeticky úspornějším řešením i v segmentu oken a dveří?

Naše společnost se zaměřuje na výrobu otvorových výplní s co možná nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi. V oblasti energeticky úsporných řešení dokonce patříme k absolutní špičce v České republice. Svědčí o tom řada ocenění (např. GRAND PRIX na veletrhu ForArch 2012, finálová účast v soutěži E.ON Energy Globe atd.) a také skutečnost, že jsme jedinou českou firmou s certifikací v kategorii A u prestižní organizace Passive House Institute v německém Darmstadtu.

Centrála firmy je v příhraniční oblasti s Rakouskem, máte zákazníky i u našich sousedů?

Zákazníky mezi rakouskými sousedy máme, větší objem produkce však dodáváme na Slovensko, do Velké Británie a do Německa.

Nově jste i držiteli certifikátu C-o-C PEFC, co bylo impulsem k tomuto kroku?

Mezi poptávkami z veřejného sektoru se v poslední době často objevuje požadavek na to, aby okna byla PEFC certifikována. O certifikaci jsme tedy již delší dobu přemýšleli. Posledním a rozhodujícím impulsem byl požadavek na PEFC certifikaci od našeho britského obchodního partnera, se kterým připravujeme realizaci projektu pro univerzitu v Cambridge.

Jak hodnotíte celý proces přípravy, bylo pro vás obtížné implementovat systém řízení a evidence do stávající administrace firmy?

Příprava na certifikaci proběhla s pomocí poradenské firmy hladce. Vzhledem k tomu, že využíváme sofistikovaný informační systém a naše produkce je ze 100 % zakázková, není pro nás problémem přesně sledovat pohyb materiálu výrobním procesem – materiál je v případě PEFC barevně rozlišen již ve skladu a během zpracování jednoznačně identifikován číslem příslušné zakázky.

Chcete využít certifikaci PEFC i při osvětě a marketingu vaší společnosti?

Ano, v nejbližší době plánujeme certifikaci v rámci C-o-C PEFC marketingově využít a seznámit naše potenciální zákazníky s přínosy, které zapojení do řetězce přináší.

zpracovala: Andrea Pondělíčková
Foto: archiv společnosti SLAVONA

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...