04
Srp

Speciální edice turistických známek PEFC 2022

V těchto dnech se na vybraných prodejních místech začala nabízet speciální edice turistických známek PEFC 2022. Jejím prostřednictvím se sběratelé dostanou na unikátní a lesnicky zajímavé lokality, certifikované systémem PEFC. Ke spolupráci s firmou TURISTICKÉ ZNÁMKY s.r.o. nás přivedly společné aktivity s Klubem českých turistů. Za čtvrtstoletí existence této firmy bylo vydáno více než 5 700 dřevěných turistických známek. Mnoho nadšených sběratelů je i v řadách lesníků. Jedním z nich je předseda Sdružení vlastníků a správců lesních majetků ČR Ladislav Půlpán, který se na konečné podobě speciální edice turistických známek PEFC 2022 aktivně podílel.

Jak turistické známky vypadají?

Turistické známky jsou kulaté, dřevěné, vypalované plakety, které jsou suvenýrem a současně „potvrzením“ o dosažení turisticky atraktivního místa. Číslovaná řada známek sleduje hřebeny hor, toky i prameniště řek, mapuje hrady, zámky, přírodní i technické památky, historická města, zpřístupněné jeskyně, zoologické zahrady a mnoho dalších zajímavých míst naší země. Kolekce turistických známek se stále rozšiřuje a o vzniku nových známkových turistických míst hlasují sami sběratelé.

Co nabízí speciální edice turistických známek a jak to celé funguje?

Jde o „hru ve hře“ – úkolem pro sběratele je shromáždit uzavřenou řadu známek speciální edice, aby byli odměněni prémiovou turistickou známkou, která je neprodejná a zasílá se zdarma. Jedná se o ucelenou řadu – kolekci turistických známek, které jsou vydávány v součinnosti a s podporou vybraného partnera. V letošním roce se partnerem speciální edice stala organizace PEFC Česká republika a s její podporou bylo vybráno a vydáno celkem 14 lesnicky zajímavých lokalit. Poslední, prémiová známka bude pro úspěšné sběratele překvapením.


Nově je součástí každé turistické známky i QR kód, tzv. audiobedekr. Na tomto hlasovém průvodci si sběratel může ze svého mobilního telefonu poslechnout bližší informace o navštíveném místě. Jejich rozšířenou verzi pak najde na našich webových stránkách, kde je výčet všech míst speciální lesnické edice PEFC 2022 – www.pefc.cz/tz/.


Všechny známky speciální edice mají společnou zadní stranu, na které je logo PEFC a připomínka 20. výročí vydání prvního certifikátu PEFC v České republice. Pro každou speciální edici jsou vyrobeny magnetické tabule, dostupné na e-shopu turistických známek a u partnerů akce.

Jak dlouho se bude speciální edice prodávat a jak lze podpořit její propagaci?

Předpokládáme, že naše speciální edice bude na vybraných prodejních místech nabízena alespoň tři roky, aby ji sběratelé ze všech koutů ČR měli šanci získat.

Propagace probíhá na webech turistických známek – www.turisticke-znamky.cz, PEFC ČR, facebookových profilech i v pravidelné jarní tištěné aktualizaci atlasů turistických známkových míst. K podpoře širšího povědomí vybízíme i partnery z jednotlivých lokalit, které jsou do speciální edice PEFC 2022 zahrnuty.


Věříme, že návštěva lesnicky zajímavých míst v kombinaci s širokou základnou sběratelů turistických známek pomůže podpořit nejen povědomí o logu PEFC, ale i o jeho celosvětovém významu a o osvícených vlastnících – držitelích certifikace PEFC. Určitě uvítáme i osvětu ze strany vás, lesníků, a doufáme, že tento nový projekt splní očekávání všech, kteří jsou do něj zapojeni.

Andrea Skřivánková

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...