05
Zář

Certifikované výrobky nabízí obchodní společnost KILI

Společnost KILI, s.r.o., je významnou obchodní firmou s více než 25letou tradicí. Jejím hlavním zaměřením je prodej materiálů pro výrobu nábytku, vybavování interiérů a realizace staveb. Firma je držitelem certifikátu C-o-C PEFC a samozřejmou součástí obchodní politiky je důraz na udržitelné a ekologické produkty šetrné k životnímu prostředí. V korespondenčním rozhovoru jsme položili několik otázek panu Martinu Kupkovi, obchodnímu řediteli a jednateli společnosti.

Kili v kostce

  • vznik firmy r. 1993
  • 10 obchodních center v Čechách a na Moravě
  • obchoduje a zastupuje 17 nejvýznamnějších výrobců nábytkových komponentů
  • součástí služeb je poradenství, doprava zboží i prodejní e-shop
  • od r. 2020 je společnost držitelem C-o-C PEFC

Specializujete se na prodej nábytkových polotovarů a doplňkových komponentů. Jaký materiál je nejvíce poptáván a proč?

Jsme primárně velkoobchod s materiálem pro výrobu nábytku a pak s dalším sortimentem pro stavby. Naším cílem je umožnit zákazníkům ze segmentu firem, aby u nás nakoupili vše, co potřebují pro vybavení interiérů. Jedná se tedy především o nabídku laminovaných desek všech předních výrobců, z které si zákazníci našich zákazníků dokáží vybrat. Další významnou skupinou je nábytkové kování opět všech předních výrobců. Zároveň v nabízeném sortimentu disponujeme stavebním i truhlářským řezivem tak, abychom byli schopni komplexně pokrýt potřeby našich zákazníků.

Kdo je vaším typickým zákazníkem vedle koncových spotřebitelů?

Nejpočetněji jsou u nás zastoupeni živnostníci a menší rodinné firmy. Právě u nich dochází v posledních letech ke generační obměně. Mladší generace už má o problematice životního prostředí mnohem větší povědomí a chápou, že i oni se mohou svým chováním významně podílet na jeho kvalitě. Proto se začínají více rozhlížet po takových materiálech, které jejich požadavky splňují. Nakonec i koncoví zákazníci hledají produkty vyrobené v souladu s principy trvalé udržitelnosti. A díky certifikátu C-o-C PEFC snadno najdou právě takový výrobek.

Strategie vaší společnosti v oblasti kvality a environmentu je příkladná, oceňují tento přístup i vaši zákazníci?

Pro zákazníky hledáme a neustále rozšiřujeme portfolio produktů, ale i nových dodavatelů, kteří nabízejí udržitelné a ekologické produkty šetrné k životnímu prostředí. Zákazníci oceňují i nové produkty se sníženým obsahem škodlivých chemických látek, které běžně jako profesionálové každý den ke své práci přímo používají. V posledních dvou letech zaznamenáváme velký tlak na výrobu z takových materiálů, které co nejméně zatíží přírodu a zachovají ji minimálně v současném stavu i pro další generace. Ekologická zodpovědnost firem i jednotlivců má v rozhodování větší váhu, než tomu bylo dříve. A věříme, že tento trend poroste i v budoucnu.

Zodpovědně se snažíme přistupovat i ke společnosti, proto jsme se například v loňském roce bez váhání rozhodli pomoci lidem postiženým tornádem na jižní Moravě. Mezi nimi totiž byli i ti, kteří jsou našimi zákazníky. Ty jsme obdarovali poukazy na odběr materiálu u nás. Navíc jsme do nejpostiženějšího místa darovali kamion dřeva na opravu střech.

V neposlední řadě jsme navázali spolupráci s Mendelovou univerzitou a hodláme ji rozšiřovat. Myslím, že se můžeme vzájemně obohacovat. Na škole studuje spousta schopných studentů, jejichž talent můžeme ve firmě využít. Zároveň jsou velmi dychtiví po novinkách a trendech z našeho oboru a těmi je můžeme zásobovat my. Vnímám to jako oboustranně obohacující spolupráci vedoucí k vzájemné spokojenosti.

Jste opakovaně držiteli certifikátu C-o-C PEFC, co bylo impulzem k tomuto kroku?

Podnět přišel od našich zákazníků a my v Kili s radostí certifikací podpoříme udržitelné lesní hospodářství. Velkým impulzem byla zvýšená poptávka od našich zákazníků. K tomu se přidala naše dlouhodobá strategie a snaha o ekologickou zodpovědnost. Mimochodem odpovědnost je jednou z firemních hodnot Kili. Když to sečteme, nejblíže nám byly myšlenky celosvětově nejrozšířenějšího systému certifikace organizace PEFC a její propagace trvale udržitelného hospodaření v lesích.

Využíváte certifikaci PEFC i při osvětě a marketingu vaší společnosti?

Pyšníme se logem PEFC a v  novém čísle Kili magazínu, který je určen našim zákazníkům, jsme certifikaci PEFC věnovali prostor k propagaci celého systému certifikace lesů a výrobků z nich pocházejících. Do budoucna bychom chtěli certifikované materiály a povědomí o environmentální odpovědnosti co nejvíce rozšířit mezi naše zákazníky. Je to přidaná hodnota k jejich výrobku, která je prakticky nic nestojí, a demonstrují tak svým zákazníkům, že se také hlásí ke své spoluodpovědnosti za řádné hospodaření v lesích. Použití certifikovaného dřeva je tím nejlepším důkazem.

Andrea Skřivánková

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...