10
Zář

PROČ A JAK V LESE HOSPODAŘIT – k 1.9.2020 aktualizovaná příručka pro vlastníky lesů do 50 ha

Proč a jak v lese hospodařit? – vysvětlení všech podstatných aspektů jak v lese správně hospodařit má za cíl nová příručka pro vlastníky lesů do 50 ha.

Sdružení PEFC ČR a SVOL dlouhodobě propagují a podporují trvale udržitelné lesní hospodářství a vlastníky lesů, kteří se rozhodli jít cestou zodpovědného přístupu k lesům, proto bychom tímto chtěli přispět k propagaci výše uvedené příručky od autora Ing. Tomáše Dohnanského a k jejímu rozšíření mezi co největší počet vlastníků lesů.

Výše uvedená publikace byla vydána za finanční podpory Ministerstva zemědělství v rámci realizace projektu SVOL „Za zdravé a prosperující lesy – osvětová a informační kampaň“. Publikace je v tištěné verzi neprodejná, nicméně zájemcům nabízí SVOL zaslání příručky oproti úhradě poštovného. Potřebné informace najdete na webových stránkách SVOL https://www.svol.cz/publikace/

Případně ve formátu PDF ke stažení na webových stránkách PEFC ČR.

Cílem příručky je přispět k osvětě vlastníků malých lesů a poskytnout jim praktickou pomůcku pro hospodaření shrnující zásady správné lesnické praxe. Vedle legislativních požadavků na lesní hospodaření je proto součástí příručky také popis způsobu provádění jednotlivých pěstebních a těžebních činností v lese a shrnutí všech aktuálních možností k získání finanční podpory či příspěvků na hospodaření v lesích.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...