06
Zář

Prezentace PEFC ČR na veletrhu FOR ARCH 2023

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH letos proběhne ve dnech 19. až 23. září v PVA EXPO PRAHA a opět bude přehlídkou toho nejlepšího napříč stavebními odvětvími. PEFC ČR se tohoto prestižního veletrhu opakovaně účastní v pozici odborného partnera. „Během 34. ročníku veletrhu FOR ARCH se také letos představí nejvýznamnější společnosti z oblastí stavby, dřevostaveb, elektroniky a zabezpečení či vytápění. Přední výrobci zde nabídnou produktové novinky i kvalitní práci,“ řekla ředitelka veletrhu FOR ARCH Kateřina Maštalířová.

Naše spolupráce s PVA EXPO PRAHA se každoročně posiluje a na počátku společné cesty byl právě mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, kterého se pravidelně účastní i řada držitelů COC PEFC. Oslovili jsme proto paní ředitelku Kateřinu Maštalířovou s několika dotazy a věříme, že náš příspěvek bude pro mnohé z vás i impulzem k návštěvě veletrhu a seznámení se s novinkami nejen v oboru dřevostaveb, ale i navazujících odvětví.

  1. Veletrh For Arch je svým zaměřením vždy místem, kde se setkávají špičkoví reprezentanti oboru. Jak v tomto ohledu vnímáte posun v zastoupení dřevostaveb? 

Obor dřevostaveb byl na tomto veletrhu zastoupen každoročně hlavními
a nejznámějšími značkami. V poslední době účast společností z odvětví dřevostaveb na FOR ARCHU kopíruje vzrůstající zájem Čechů o tento typ bydlení. Jinými slovy pociťujeme nárůst účasti u menších firem, ať už realizačních, nebo doplňkových. Seznam zastoupených značek z oboru dřevostaveb návštěvníci najdou na našich stránkách www.forarch.cz v elektronickém katalogu firem.

  1. Témata pasivních či nízkoenergetických domů stejně jako nové technologie vytápění jsou v dnešní domě vysoce aktuální. Bude i doprovodný program veletrhu zacílen tímto směrem? 

Na nejvýznamnějším stavebním veletrhu v České republice se snažíme každý rok reflektovat aktuální, nejdůležitější a nejzajímavější témata napříč odvětvími ve stavebnictví. Ať už je to nový stavební zákon, změny v dotačních programech nebo posun v oblasti BIM, digitálních dvojčat, technologií pro energetické úspory či snižování nákladů na vytápění apod. Přednášky na všechna tato témata budou součástí letošního doprovodného programu 34. ročníku a návštěvníci se jich mohou zúčastnit v rámci vstupenky na veletrh. Podrobný program naleznou zde https://forarch.cz/program/

  1. PEFC Česká republika je již několik let jedním z odborných partnerů veletrhu. Odborné tiskoviny stejně jako vybrané reklamní předměty máte vyrobeny z PEFC certifikovaného papíru. Jak hodnotíte dosavadní spolupráci a vnímáte přínos této součinnosti pro vyšší prestiž veletrhu?

Spolupráce s českou pobočkou PEFC si velmi vážíme a je pro nás potěšením tuto značku podporovat ve spojení se stavebním veletrhem. Naše zájmy se protínají v mnoha oblastech, jako jsou například zalesňování, udržitelnost, ekologie a podobně. V tomto směru se naše spolupráce kontinuálně vyvíjí a prohlubuje. Pro veletrh a jeho propagaci využíváme několik tištěných produktů, které tiskneme na PEFC certifikovaný papír. V letošním roce připravujeme například další novinku – společný diář pro rok 2024.

  1. V letošním roce se Vaše organizace rozhodla finančně podpořit výsadbu vybrané lokality v blízkosti areálu v Letňanech. Zapojí se do výsadby ve spolupráci s Lesy hlavního města Prahy i zaměstnanci Vaší společnosti?

Ano, já i moji kolegové se do této aktivity také zapojíme a všichni se na výsadbu moc těšíme. Je to pro nás něco nového a líbí se nám možnost podpořit dobrou věc vlastníma rukama. Kromě osobní účasti našeho týmu jsme se také rozhodli věnovat část výtěžku za prodané vstupné na veletrh pro nákup stromků, a tím podpořit zalesňování. Také tuto akci vnímáme jako další možnost prohloubení spolupráce s PEFC.

Děkuji za rozhovor, Andrea Skřivánková

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...