12
Říj

LETEMLESEM – náš nový komunikační projekt pro širokou veřejnost

S obdobím nového školního roku je každoročně spojeno několik propagačních akcí, které PEFC pořádá nebo kterých se pravidelně účastní. Naším dlouhodobým partnerem je řetězec Bauhaus, kde opakovaně organizujeme prezentační akce i dřevěné dílničky pro děti.

Novým projektem byla v letošním roce 3D instalace  spojená s představením projektu a webového portálu LETEMLESEM.CZ

Projekt Letemlesem a jeho 3D iluze je dalším z projektů, kterým chceme informovat veřejnost o stavu českých lesů, o možnostech podpory trvale udržitelného hospodaření v lesích a o možném zapojení do záchrany nejohroženějších lesů na světě.Instalace o velikosti 160 m2, umístěná na pražském Smíchově, byla složená z fotek skutečných českých lesů. Přesněji moravských, oba záběry – zdravých i kůrovcem zasažených – pochází z Jeseníků. Na jejich srovnání jsme chtěli především ukázat, že lesní porosty potřebují správnou péči, aby mohly zdravě růst, být zdrojem dřeva a vyhledávaným místem pro relaxaci, sport, sběr hub či lesních plodů a přirozené prostředí pro zvěř.

„Naší ambicí je přitáhnout pozornost zejména lidí z města k lesnictví a šířit pravdivé a podložené informace o lesích a jejich stavu. Z našich dotazníkových šetření vyplývá, že lidé v ČR nejsou dostatečně informováni o stavu našich lesů. Například většina lidí si myslí, že lesů v ČR ubývá. Toto samozřejmě není pravda. Plocha lesů se v ČR dlouhodobě zvětšuje a v současné době se pohybuje okolo 34 % rozlohy území ČR. Za posledních 50 let přibývalo v průměru cca 2 000 hektarů lesa ročně na současných 2 668 milionů hektarů lesa. ČR má i druhé nejvyšší zásoby dřeva na hektar v Evropě,“

uvedl pro tisk Ing. Stanislav Slanina, Ph.D., výkonný ředitel PEFC.

Tento projekt vzbudil náležitou pozornost nejen kolemjdoucích, ale byl i mediálně velmi úspěšný. I do budoucna má přiblížovat zajímavou a populární formou široké veřejnosti práci českých lesníků i roli organizace PEFC, jakožto garanta za zodpovědný způsob využívání lesů.  Na adrese www.letemlesem.cz. na něj bude navazovat řada zajímavých informací, soutěží a kvízů z oblasti lesnictví a navazujících oborů.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...