20
Dub

Letem lesem s objektivem

Pod názvem „Letem lesem s objektivem“ vyhlašuje PEFC ČR svoji první fotografickou soutěž. Impulzem bylo vyhlášení mezinárodní soutěže PEFC International o fotografa roku 2017. Mezi námi lesníky je celá řada těch, pro které se fotografování stalo velkým koníčkem, a proto věříme, že tuto příležitost využijí a podělí se s ostatními o své vydařené „úlovky“.

Dejte své fantazii zelenou.

Lesy jsou fotogenické. Nabízejí nekonečné možnosti pro všechny, kdo chtějí jejich krásu zachytit. Od fotografování dechberoucí lesní krajiny a krásných stromů, volně žijících živočichů, akčních záběrů horské cyklistiky, turistiky, či paraglidingu až po fotografie ukazující práci lesníků, život na venkově nebo tradice spojené s lesem a venkovskou krajinou. Preferovaným motivem v naší fotosoutěži je zachycení vztahu člověka a lesa – jak lidé v lese žijí, pracují nebo jak v lese relaxují.

Jak soutěžit?

Vyvěste své snímky na Instagramu nebo Facebooku projektu Letem lesem nebo nám je pošlete na email. Ať už jste amatérský či profesionální fotograf, nebo jen laik, který prostě chodí rád do lesa, jste v naší soutěži vítán. Jeden fotograf může soutěžit až s pěti snímky.  Digitální úpravy jsou z pochopitelných důvodů omezeny na minimum, dáváme přednost kouzlu okamžiku a vašemu osobitému vidění. Černobílé fotografie jsou povoleny. Termín pro vkládání soutěžních fotek je od 22. dubna do 5. června 2017, tedy počínaje Dnem Země až do Světového dne životního prostředí. Plné znění podmínek a pravidel fotografické soutěže je pro vás k dispozici v sekci „soutěže“ na webu www.letemlesem.cz.

Kam fotografie poslat/vložit?

Pošlete nám své snímky s lesní tématikou ve výše uvedeném termínu na email  cechner@pefc.cz nebo je vložte na Instagram s hashtagem #letemlesem nebo na Facebookový profil projektu Letem lesem.

Fotosoutěž s mezinárodním přesahem

Zasláním fotografií či jejich vložením na Facebook nebo Instagram v určeném termínu se zúčastníte nejen národní fotosoutěže Letem lesem s objektivem, ale zároveň i mezinárodní fotosoutěže PEFC International o fotografa roku 2017. Vaše fotografie tak mohou doslova obletět celý svět.

Ceny pro vítěze národní soutěže Letem lesem s objektivem

Pro první tři vítězné fotografie fotosoutěže Letem lesem s objektivem máme připravenou hlavní národní cenu let balónem nad lesy v okolí Karlštejna. Pro 4. až 6. místo máme připravené krásné knihy od umělce pana Martina Patřičného s jeho osobním věnováním a sadu propagačních předmětů PEFC ČR. Významnou cenou pro prvních šest fotografů bude umístění jejich fotografií společně s fotografiemi od šesti profesionálních fotografů v PEFC charitativním kalendáři pro rok 2018. Výtěžek z jeho prodeje bude opět věnován na vybranou dobročinnou aktivitu týkající se lesa. Finance získané z prodeje PEFC kalendářů pro rok 2017 byly věnovány Hnutí Brontosaurus, jehož členové vyvěsí v českých lesích 177 nových ptačích budek.

Cena pro vítěze mezinárodní soutěže PEFC International o fotografa roku 2017

Nejlepší snímky z národní soutěže postoupí do mezinárodní soutěže a budou tak soutěžit o cenu PEFC fotograf roku 2017. Vítěz si bude moci vybrat buď finanční odměnu ve výši 75tis. Kč (3000 CHF) nebo plně hrazený týdenní zájezd do Helsinek ve Finsku spojený s účastí na mezinárodní konferenci týkající se certifikace lesů. Nejlepší fotografie budou vystaveny v průběhu konference v hotelu Scandic Park v Helsinkách v listopadu 2017 a dále na řadě dalších míst po celém světě v průběhu 2017/2018. Dvanáct nejlepších fotografií bude použito do kalendáře PEFC International pro rok 2018.

Zaslané fotografie bude hodnotit porota složená ze zástupců PEFC ČR a profesionálních fotografů, kteří se zapojí do našeho projektu a poskytnou nám fotografie do kalendáře pro rok 2017. Výsledky národní části fotosoutěže oznámíme na webu www.letemlesem.cz dne 21.7.2017.

Na krásy lesa zachycené Vaším objektivem se moc těšíme.

Tým PEFC ČR

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...