08
Bře

100 000 STROMKŮ DO ČESKÝCH LESŮ

V naší rubrice vás pravidelně informujeme o spolupráci s našimi ýznamnými partnery. Jedním z nich je i společnost BAUHAUS, se kterou již několik let připravujeme společné projekty a propagační aktivity. Jsme přesvědčeni, že i toto spojenectví přispívá k vyššímu povědomí široké veřejnosti o hlavních cílech PEFC, zodpovědnému nakupování i k podpoře ochrany životního prostředí. BAUHAUS patří k fi rmám, které téma společenské odpovědnosti nejen deklarují, ale i naplňují řadou konkrétních akcí a projektů. Jeden z nich, k němuž bude v březnu spuštěna kampaň, bychom vám chtěli představit…

Společnost BAUHAUS byla založena na jaře roku 1960 v německém Mannheimu. Od té doby se stala tradičním místem, kam přicházejí miliony zákazníků nakoupit vše potřebné pro dílnu, dům i zahradu. Řemeslníci, kutilové i široká veřejnost najdou v odborných centrech BAUHAUS vše přehledně v 15 specializovaných odděleních pod jednou střechou a v samoobslužné formě. V České republice působí společnost již od roku 1993, celkem osm odborných center BAUHAUS se nachází v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Plzni a Liberci. Aktuálně BAUHAUS v ČR zaměstnává téměř 1 000 pracovníků.

V korespondenčním rozhovoru jsme vyzpovídali Ing. Jindřicha Hovorku z marketingového oddělení společnosti BAUHAUS a koordinátora projektu 100 000 stromků do českých lesů.

Můžete nám přiblížit kampaň podporující výsadbu sazenic lesních dřevin, kterou společnost BAUHAUS právě spouští?

Zdravé životní prostředí, udržitelnost a důraz na ekologii jsou stěžejní hodnoty, které společnost BAUHAUS podporuje a zastává. I proto dlouhodobě investujeme mimo jiné do aktivit zaměřujících se na ochranu přírody a šetrný přístup k jejím zdrojům. V letošním roce jsme se rozhodli, že vysadíme 100 000 stromů. Myšlenku obnovy českých lesů budeme od začátku března šířit i mezi naše zákazníky, kteří se mohou do projektu zapojit.

Ve kterých lokalitách bude výsadba probíhat a které společnosti jsou do ní zapojeny?

Výsadba se uskuteční v místech našich odborných center po celé České republice, tedy v Brně, Českých Budějovicích, Liberci, Plzni a Praze. Odbornou záštitu nad projektem výsadby stromů převzala organizace PEFC, se kterou spolupracujeme již dlouhodobě. Do projektu jsou zapojeni i jednotliví správci městských a obecních lesních majetků ve vybraných lokalitách.

Z vlastní zkušenosti víme, že lidé mají zájem a chuť lesníkům pomoci a řada z nich se výsadby také aktivně účastní. Mají i vaši zákazníci možnost výsadbu podpořit finančně či vlastním přičiněním?

Vedle investice společnosti BAUHAUS, která se pohybuje v řádu milionů korun, mohou přispět k obnově českých lesů také zákazníci zakoupením certifikátů na výsadbu stromů nad rámec plánovaných 100 000 kusů. Certifikáty budou umístěny ve všech našich odborných centrech na každé pokladně, a to v hodnotě 25 a 100 Kč. Koupí certifikátu v nižší hodnotě přispěje zákazník na výsadbu jednoho stromu, ve vyšší hodnotě pak přispěje na stromy čtyři. Víme, že našim zákazníkům, stejně jako nám, není životní prostředí lhostejné. Svědčí o tom i stále rostoucí poptávka po produktech, které jsou certifikované, šetrné k přírodě a vyrobené ekologicky udržitelným způsobem. Věříme tedy, že zákazníci naši letošní aktivitu uvítají a podpoří, obzvlášť když se jedná o obnovu přírody v místech, která jsou jim dobře známá a která třeba i pravidelně navštěvují.

Pro ty, kteří se chtějí do obnovy českých lesů zapojit v ještě větší míře a zažít výsadbu na vlastní kůži, jsme připravili možnost zúčastnit se společného sázení. Akce je určena především pro ty, kteří se zajímají o přírodu a chtějí se o českých lesích a jejich roli v ekosystému dozvědět více. Sázení stromů společně s našimi zákazníky je předběžně naplánováno na soboty 10. a 17. dubna, důležitá je pro zájemce registrace předem na webových stránkách www.skutecnestesti.cz. Samozřejmě však vnímáme aktuální situaci a přizpůsobíme se jí. Pracujeme proto i s variantou přesunu termínů sázení s veřejností na podzimní období.

Můžete nám představit i další environmentální aktivity společnosti BAUHAUS? Zapojujete se do osvěty orientující se na ochranu životního prostředí?

Jak jsem již zmínil v úvodu, takových aktivit je celá řada. Jako ukázku mohu zmínit, že veškerá produkce našich katalogů je tištěna na PEFC certifikovaný papír. Dalším příkladem jsou dárkové karty, které mohou zákazníci zakoupit v našich odborných centrech. Zde jsme přešli z plastu na nový „kartonový“ materiál, který má certifikaci PEFC i FSC. A abych přidal ještě příklad mimo PEFC, od letošního roku u nás zákazníci nekoupí výrobky obsahující „kontroverzní látku“ glyfosát. Již v loňském roce jsme v našich odborných centrech přestali prodávat pyrotechniku. Toto jsou všechno témata, která budeme v letošním roce komunikovat směrem k našim zákazníkům.

BAUHAUS spolupracuje s naším certifikačním systémem již několik let, jak tuto spolupráci hodnotíte?

Spolupráce s organizací PEFC má dlouhou historii a to, že jsme s ní spokojení, dokládá i fakt, že jsme se rozhodli v letošním roce spolupracovat na tak velkém projektu, jako je výsadba stromů a uspořádání akcí pro veřejnost v jednotlivých regionech.

Za tým PEFC ČR zpracovala Andrea Pondělíčková
Foto: archiv společnosti BAUHAUS

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...