21
Dub

ZAPOJTE SE DO REVIZE STANDARDŮ A POMOZTE ZLEPŠIT FUNGOVÁNÍ PEFC CERTIFIKACE LESŮ V ČESKÉ REPUBLICE

Důležitým prvkem certifikace lesů podle PEFC je neustálé zlepšování. Zvláště významné jsou pro nás názory, připomínky a postřehy těch, kterých se národní standardy a normy certifikace PEFC přímo dotýkají a kteří ji využívají, t.j. především vlastníků a správců lesů, obchodníků a zpracovatelů dřeva a lesních produktů, pracovníků certifikačních a akreditačních orgánů a dále maloobchodních řetězců nebo konečných spotřebitelů a obyvatel.

V souladu s mezinárodními požadavky PEFC certifikace, zahajuje organizace PEFC ČR pravidelnou, v pořadí již 4. revizi národních standardů CFCS s cílem aktualizovat a zlepšit stávající kritéria a postupy trvale udržitelného hospodaření v lesích při zohlednění nejnovějších vědeckých poznatků, aktuální legislativy a společenských požadavků.

V této souvislosti si Vás dovolujeme požádat o zaslání vašich připomínek, komentářů a návrhů k současnému fungování českého systému certifikace lesů, ať už z pohledu opodstatněnosti, aktuálnosti, srozumitelnosti a proveditelnosti stávajících kritérií trvale udržitelného hospodaření v lesích nebo organizace regionální certifikace a procesu auditování.

Rozsah a časový harmonogram revize je rozpracován v Obsahovém záměru revize dokumentů CFCS, který byl schválen předsednictvem PEFC ČR.

Proces revize dokumentů CFCS je otevřen pro všechny zájmové skupiny prostřednictvím nominování svých zástupců za členy technické komise, připomínkování rozsahu a procesu revize, jakož i připomínkování vytvořeného návrhu technických dokumentů v procesu veřejných konzultací.

Připomínky, komentáře, návrhy na změnu technických a normativních dokumentů, rozsahu a procesu revize uvedeného v Obsahovém záměru můžete zasílat do 10. června 2022 elektronicky na email info@pefc.cz nebo poštou na adresu PEFC Česká republika, Bělohorská 274/9, 169 00 Praha 6.

Na výše uvedených kontaktech přijímáme do 10. června 2022 rovněž nominace za členy technické komise s uvedením jejich odborného zaměření nebo předmětu zájmu. Členy technické komise pro revizi dokumentů CFCS vybere předsednictvo/Sněm PEFC ČR tak, aby bylo zajištěno rovnoměrné zastoupení a rozhodování podle kategorií zájmových skupin s ohledem na předmět dokumentu, přičemž žádná z kategorií zájmových skupin nesmí v procesu převládat nebo být dominantní. Vybrané členy technické komise vyrozumí sekretariát PEFC ČR v průběhu června 2022.

PEFC ČR nabízí proplacení nákladů prokazatelně souvisejících s revizí standardů, zejména s účastí na prezenčních jednáních technické komise PEFC ČR (předpokládají se 2-3 celodenní jednání v Kostelci nad Černými lesy).

Podrobnější informace k revizi jsou k dispozici na webu www.pefc.cz pod záložkou „Dokumenty“.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...