07
Pro

Stále rosteme, děkujeme za vaši důvěru!

Letošní rok s sebou přinesl situaci, kterou nikdo z nás neočekával a kterou bychom rádi prožili pouze na stránkách literatury science fiction. Pandemie tvrdě dopadla na řadu odvětví napříč kontinenty a její důsledky budeme jistě pociťovat řadu let. Vše ale má svůj rub i líc. Dobrou zprávou je prokazatelné zlepšení stavu životního prostředí. Vyhlášená omezení podpořila vyšší návštěvnost lesů a jistě i uvědomění si jejich potřebnosti pro naše zdraví a život jako takový.

Máme však i další dobré zprávy – naše členská základna stále roste! Meziročně nám počet firem zastoupených v rámci zpracovatelského řetězce CoC vzrostl z 254 (listopad 2019) na stávajících 280. Držiteli certifikátu PEFC se v letošním roce nově staly další významné firmy jako např. Solodoor a.s., Kili, s.r.o., Krkonošské obálky s.r.o., Démos Trade, a.s., nebo Stabila ČR, s.r.o.

Také celková plocha certifikovaných lesů nám dále narůstá. V listopadu 2019 činila její rozloha 1 771 053 ha, aktuálně vykazujeme již 1 808 690 ha, tj. celkem 67,7 % z celkové plochy našich lesů. Mezi certifikované lesy přibyly LHC těchto společností: Vojenské lesy a statky, s.p., Lesy ČR, s.p., Benediktinská hospodářská správa s.r.o., Arcibiskupství pražské, Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. a další obecní a soukromé majetky.

Rovněž celková čísla na mezinárodní úrovni dokazují, že certifikační systém PEFC posílil svoji přední pozici i na globální úrovni:
• 320 milionů hektarů certifikovaných lesů,
• 750 tisíc vlastníků lesů zapojených do certifikace PEFC,
• 55 zemí s národním systémem PEFC,
• 20 tisíc společností profitujících z členství v CoC PEFC.

V letošním roce jsme v plánovaných aktivitách naší organizace museli udělat mnoho změn a termínových posunů. Zrušené prezentace na oborových výstavách i na řadě připravených akcích pro veřejnost změnily obsah naší propagační činnosti. Zaměřili jsme se více na komunikaci přes online média, zahájili jsme spolupráci s Klubem českých turistů, připravujeme další tištěné brožury a podílíme se na videospotech, určených jak pro drobné vlastníky lesů, tak i pro spotřebitele.

Dovolte mi poděkovat vám všem za důvěru a podporu našemu společnému úsilí a věřme, že nám i našim lesům bude v příštím roce jenom lépe.

Přeji vám i vašim blízkým pevné zdraví a klidné svátky i závěr roku 2020.

Stanislav Slanina, výkonný ředitel PEFC ČR

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...