05
Říj

Společnost Démos trade podporuje odpovědné lesnictví

Představujeme nového držitele certifikátu C-o-C PEFC společnost Démos trade, a.s. Ta je současně největším dodavatelem materiálů pro výrobu nábytku v České republice s více než 25letou historií. Firma působí také na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a na dalších exportních trzích. Tým společnosti v těchto čtyřech zemích tvoří více než 700 zaměstnanců, v České republice má své pobočky již celkem na 13 místech. Společnost Démos trade, a.s., rovněž provozuje v Česku a na Slovensku 21 showroomů. O představení nového držitele certifikátu C-o-C PEFC jsme požádali generálního ředitele společnosti Petra Kučeru.

Váš sortiment nabízených produktů je velmi široký. Můžete jej specifikovat?

Do portfolia společnosti se řadí nejrůznější typy plošných materiálů, nábytkových hran, nábytkového kování a dalšího sortimentu potřebného pro výrobu nábytku. Tyto komponenty prodáváme nejen na našich pobočkách, ale máme vytvořen také online prodejní portál www.demos24plus.cz.

Na vašem webu se hlásíte k podpoře odpovědného lesnictví. Co bylo impulsem k tomuto kroku?

V obsáhlém produktovém portfoliu máme zastoupen sortiment renomovaných světových výrobců. Víme, že PEFC je nejrozšířenější certifikační systém, zahrnující dvě třetiny certifikovaných lesů na světě, a je vhodný pro malé vlastníky lesů. Naše společnost získala na začátku letošního roku certifikaci PEFC, aby pokryla požadavky svých největších zákazníků na výrobky ze dřeva pocházejícího z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem. Věříme, že prostřednictvím loga PEFC dokážou zákazníci a spotřebitelé tyto výrobky identifikovat. Démos trade se tak připojil k firmám, které podporují myšlenku zachování lesů a jejich rozšiřování, aby i budoucí generace mohly využívat sociální a ekonomické přínosy, které lesy nabízejí. Naše společnost je také držitelem certifikace FSC pro své pobočky v Česku i na Slovensku.

Kdo patří k vašim hlavním odběratelům vedle koncových zákazníků?

Největší podíl mezi našimi zákazníky tvoří zejména truhláři a další výrobci nábytku, drobní živnostníci i velkoobchody. Dále to jsou bytoví architekti a realizátoři interiérů nebo již zmínění koncoví zákazníci, kteří k nám chodí zejména pro inspiraci. Naší předností je komplexnost nabídky nábytkových materiálů i související služby. Společnost Démos trade vždy reaguje na aktuální trendy a požadavky svých zákazníků, a proto také neustále rozšiřuje své portfolio.

Rozsahem sortimentu i šíří služeb jste jedničkou na trhu. Jaké další výhody nabízíte svým zákazníkům?

Nabízíme více než 50 000 skladových nebo objednávkových položek, což patří mezi nesporné výhody spolupráce s Démos trade. Ty jsme navíc díky vysokokapacitním skladovacím prostorám schopni nabízet a dodávat svým zákazníkům do jednoho dne od objednání!

Naše společnost nabízí obsáhlý katalog nábytkového kování a plošných materiálů i služby nářezových center v České republice a také na Slovensku. Pro registrované zákazníky provozujeme přehledný a uživatelsky přívětivý portál pro online prodej Démos 24 Plus, za který jsme v uplynulém roce získali 1. místo v soutěži Internet Effectiveness Awards v kategorii Interní a B2B aplikace. Démos 24 Plus nabízí přehled celého sortimentu plošných materiálů i kování, zákazníci zde jednoduše a rychle mohou realizovat své objednávky, mají přístup k produktové podpoře a přehledu svých obchodních dokumentů a mohou si zde také přečíst veškeré aktuality.

V naší aplikaci Démos, která je volně ke stažení v Appstore nebo na Google Play, je přehled katalogů, brožur nebo obchodních letáků. Zákazníci mohou také využít poradenství našich zkušených operátorů, obchodních manažerů, kvalifikovaných prodejců a v neposlední řadě i produktových specialistů. Své služby stále zdokonalujeme a věříme, že i příslušnost k certifikaci PEFC bude pro nás i naše odběratele přínosem.

Děkujeme za odpovědi, Andrea Pondělíčková PEFC ČR

Ilustrační foto: archiv Démos trade

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...