10
Úno

Podporujeme širší využití dřeva ve stavebnictví

Ve dnech 6. až 8. února 2020 proběhne na výstavišti PVA EXPO PRAHA veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV v souběhu s veletrhy FOR WOOD a FOR THERM. Na této výstavě se PEFC ČR pravidelně prezentuje, na letošním ročníku bude v pozici hlavního partnera veletrhu FOR WOOD . Podíl dřevostaveb na našem trhu v posledních letech vzrůstá, účinná podpora státu pro širší využití dřeva ve stavebnictví však stále chybí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komplexní zaměření veletrhu

FOR PASIV je určen všem specialistům, odborníkům a těm, kteří se zajímají o nízkoenergetické, pasivní a nulové domy, ať už jsou to mladí lidé, kteří řeší úspory energie v novém bydlení, či starší generace, která si chce dopřát ještě dostatek výhod a pohodlí svého stávajícího domova. Zastoupení zde budou mít firmy, které se věnují jak projektovému a rozpočtovému oboru, výstavbě a rekonstrukcím, tak dodávce stavebních materiálů a technického vybavení budov, diagnostice, auditům, financování či poradenství.

Veletrh proběhne společně s veletrhem FOR WOOD , který je zaměřen na dřevěné stavby a konstrukce, a s veletrhem FOR THERM, kde najdou uplatnění firmy z oboru krbů, kamen a kotlů. Díky tomuto spojení obsáhne obor stavění a rekonstrukce standardních, nízkoenergetických, pasivních či nulových staveb od A do Z a každý návštěvník si zde najde své.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Společný projekt PEFC ČR, Lesů hl. města Prahy a veletrhu FOR PASIV 2020

Ve spolupráci s organizátory veletrhu a Lesů hl. města Prahy vznikl také projekt, který má blíže informovat návštěvníky o stávající nelehké situaci v lesnictví a o úsilí, které nyní lesníci vynakládají při likvidaci následků kůrovcové kalamity a dopadů klimatických změn. Obnova porostů je i v lesích obhospodařovaných podnikem Lesy hl. města Prahy jednou z klíčových činností. Společný projekt podpoří příspěvkem jedné koruny z každé vstupenky výsadbu stromů v těchto lesích, každý návštěvník se tak symbolicky zapojí a přispěje na tuto potřebnou obnovu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Počet nových stromů, které budou na jaře zasazeny v daných lokalitách, bude korespondovat s počtem návštěvníků veletrhů FOR PASIV, FOR WOOD a FOR THERM, které se v únoru konají na letňanském výstavišti,“ řekl Matěj Chvojka, ředitel obchodního týmu stavebnictví PVA EXPO Praha. Smyslem akce je, aby za každého příchozího byl symbolicky lesníky zasazen jeden strom v lesích, které respektují systém trvale udržitelného hospodářství, jehož je PEFC ČR propagátorem. Všechny lesy ve správě Lesů hl. m. Prahy zachovávají právě tyto principy, a podle očekávané návštěvnosti akce tak bude symbolicky zalesněna plocha zhruba o velikosti jednoho hektaru. To je o malý kousek více než hrubá výstavní plocha celého souběhu veletrhů.

Návštěvníci získají spolu se vstupenkou i leták s podrobnějšími informacemi o projektu, stejně jako činnosti obou organizací. O vysazení těchto stromů a jejich následnou péči se postarají pracovníci Lesů hl. m. Prahy, kteří již vytipovali vhodné lokality v oblasti pražské Modřanské rokle, kde se budou vysazovat především duby, borovice, buky, javory, habry a modříny. Místa, která se zazelenají díky návštěvníkům veletrhů, bude možné sledovat na naší facebookové stránce Letem lesem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Věříme, že i tato forma osvěty podpoří bližší povědomí veřejnosti o práci a stávajícím úsilí lesníků. Současně bychom chtěli poděkovat za vstřícný přístup k tomuto projektu ze strany Lesů hl. města Prahy. Jsme přesvědčeni, že právě bližší součinnost s držiteli certifikátu PEFC pomůže širší osvětě a účinné komunikaci s veřejností.

Andrea Pondělíčková
Foto: archiv PVA Letňany

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...