10
Kvě

PEFC a čtvrtá revize národních standardů

Důležitým aspektem certifikace lesů podle PEFC je neustálý rozvoj a připravenost k úpravám směřujícím k pozitivní modifikaci a zlepšování nastavených pravidel. Zvláště důležité jsou pro nás názory, připomínky a postřehy těch, kterých se národní standardy a normy certifikace PEFC přímo dotýkají a kteří ji využívají, tj. především vlastníků a správců lesů, obchodníků a zpracovatelů dřeva a lesních produktů, jakož i pracovníků certifikačních a akreditačních orgánů a dále maloobchodních řetězců nebo konečných spotřebitelů a obyvatel.

V souladu s mezinárodními požadavky PEFC certifikace připravuje organizace PEFC ČR pravidelnou, v pořadí již čtvrtou revizi národních standardů CFCS (Český systém certifikace lesů). Cílem je vždy aktualizovat a zlepšit stávající kritéria a postupy trvale udržitelného hospodaření v lesích při zohlednění nejnovějších vědeckých poznatků, aktuální legislativy a společenských požadavků.

V této souvislosti si vás dovolujeme požádat o zaslání vašich připomínek, komentářů a návrhů k současnému fungování českého systému certifikace lesů, ať již z pohledu opodstatněnosti, aktuálnosti, srozumitelnosti a proveditelnosti stávajících kritérií trvale udržitelného hospodaření v lesích, nebo z pohledu organizace regionální certifikace a vlastního procesu auditování.

Své připomínky, komentáře a návrhy včetně stručného odůvodnění zasílejte prostřednictvím e-mailu na info@pefc.cz nebo poštou na adresu PEFC Česká republika, Bělohorská 274/9, 169 00 Praha 6.

V případě připomínek týkajících se konkrétního znění technických dokumentů CFCS můžete použít připomínkový formulář ND CFCS 01 Změnový List 2021, který naleznete na webu www.pefc.cz.

Konečný termín pro zaslání připomínek je 31. července 2021.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...