28
Srp

Ohlédnutí za našimi propagačními aktivitami v I. pololetí 2017

Organizace PEFC ČR připravila pro letošní rok skutečně bohatý program propagačních, pedagogických
a zábavných aktivit spojených nejen s činností na poli certifikace trvale udržitelného lesního hospodaření a spotřebitelského řetězce, ale obecně populárně-naučných projektů zaměřených na důležitost
a nezastupitelnou roli lesních ekosystémů.

Na veletrzích „Cesty dřeva 2017“ v Praze a „Natura Viva 2017“ v Lysé nad Labem vytvořil tým PEFC společnou expozici se společností Lesní svět (www.lesnisvet.cz). Tento významný člen PEFC se úspěšně zapojil svými certifikovanými dřevěnými výrobky do činnosti lesní pedagogiky. Pomohl nám komunikovat a přiblížit téma certifikace lesů a výrobků ze dřeva návštěvníkům všech věkových kategorií velmi zábavnou formou a tato expozice byla podle ohlasu návštěvníků jednou z
nejnavštěvovanějších na obou veletrzích.

Dále se organizace PEFC ČR účastnila se svým nepřehlédnutelným zeleným stanem s lesní pedagogikou pro děti i dospělé a aktivitami vysvětlující význam a důležitost certifikace lesů a výrobků ze dřeva mnoha lesnických akcí, jako byly např. oslavy 25 let Lesů města Litomyšl, Lesnický den Lesů ČR v amfiteátru na zámku Konopiště, Lesnický den Vojenských lesů a statků ČR v Ralsku. Účastnili jsme se prvomájových oslav v zámeckém parku ve Vlašimi, probíhala již tradiční jarní část Roadshow na pobočkách hobbymarketů Bauhaus v Brně, Praze a Liberci. Opět jsme byli nedílnou součástí seriálu dřevorubeckých soutěží Eurojack 2017 v Jihlavě. Přijali jsme pozvání na krásnou akci na státním zámku Hrádek u Nechanic s názvem Medové slavnosti, kterou pořádal Český svaz včelařů se záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a ministra životního prostředí Richarda Brabce. Několikátý rok jsme hrdým partnerem soutěže YPEF (Young People in European Forests), která se každoročně rozrůstá a ve které soutěží žáci základních a středních škol z celé ČR.

Ve spolupráci se základní školou Montessori jsme uspořádali den lesní pedagogiky a přednášku o certifikaci lesů systémem PEFC, která měla jak u studentů, tak i u učitelského sboru pozitivní ohlas. Úspěšně jsme také započali spolupráci s organizací Junák – český skaut přednáškou o certifikaci lesů systémem PEFC a klimatizačních funkcí lesa spojenou s praktickou ukázkou nezastupitelné funkce lesa pro přirozenou regulaci teploty a vodního režimu na Zemi.

Kromě zmíněných akcí, kterých se organizace PEFC ČR přímo účastnila či se zároveň podílela na jejich organizaci, jsme řadu dalších akcích podpořili formou sponzorských darů, propagačních předmětů nebo pedagogických pomůcek. Jednalo se například o Dětský den na základní škole v Rychnově nad Kněžnou, Pohádkový les Lesů města Brna, Dětský den mysliveckého kroužku Kněžice, Zlatá srnčí trofej OMS Nymburk a další.

Jedním z našich velkých projektů byla fotosoutěž „Letem lesem s objektivem“ na národní úrovni, která bude mít v další části roku pokračování na úrovni mezinárodní pod záštitou PEFC International. Do soutěže se přihlásilo bezmála 4 500 fotografií, což předčilo naše očekávání a tým projektu Letem lesem (www.letemlesem.cz) a členů PEFC ČR za tento obrovský zájem všem účastníkům fotosoutěže moc děkuje! Je vidět, že česká veřejnost má ráda lesy a přírodu obecně a chápe důležitost zachování lesů i pro budoucí generace. Toto sdělení bylo také jedním z cílů a zadání pro účastníky této fotosoutěže. Na hodnocení soutěžních fotografií se podílelo celkem 8 členů odborné poroty. 5 členů poroty tvořili profesionální či poloprofesionální fotografové a 3 členové poroty byli vybráni z řad PEFC ČR a týmu projektu Letem lesem. Proces hodnocení byl skutečně nelehký, protože krásných a nápaditých fotografií bylo mnoho. Nicméně doufáme, že se nám výběr povedl. Posuďte sami, 6 vítězných fotografií si můžete prohlédnout na facebookovém profilu Letem lesem a na webových stránkách www.letemlesem.cz. Tyto fotografie současně postupují do mezinárodního kola. Autoři prvních3 nejlepších fotografií získávají bonusovou cenu v podobě letu balónem nad lesy v okolí Karlštejna. Ze všech soutěžních fotografií dále vybereme dalších šest, které umístíme do lesního kalendáře pro rok 2018 společně s 6 fotografiemi profesionálních fotografů, kteří byli v naší odborné porotě. Všem výhercům upřímně gratulujeme, všem soutěžícím pak děkujeme za zájem a jejich účast.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...