05
Říj

Evropský lesnický dům v Bruselu působí již 10 let!

Deset let po slavnostním otevření pobočky se iniciátoři projektu Evropského lesnického domu Natalie Hufnagl-Jovy, Birt Schmetjen a Erik Kosenkranius vrátili, aby si společně připomněli důvody, které vedly k jeho založení: potřeba vytvořit jasný a konsolidovaný hlas v Bruselu cílený na problematiku lesnictví na úrovni EU.

„Po tolika letech je skvělé vidět, že naše prvotní myšlenka na vytvoření společného centra pro lesnictví přímo v Bruselu je stále naplněna životem a rozvinutá tak, aby byla příhodným místem pro práci a společná setkání,“ řekla paní Hufnagl-Jovy, který nyní zastává pozici místopředsedkyně Mezinárodní rady PEFC.

Evropský lesnický dům uspořádal letní recepci k oslavě tohoto výročí, na které se setkalo mnoho lidí z lesnické branže, včetně zástupců institucí EU, vlád a organizací zúčastněných stran.

Během uplynulého desetiletí otevřel Evropský lesnický dům své dveře širokému spektru akcí a událostí. Stal se také účinnou platformou pro  výměnu odborných názorů a expertíz, zprostředkovával odborné znalosti a informace v oblastech souvisejících s lesnictvím.

Organizace, které zde našly své sídlo, úspěšně zvýšily renomé a vnímání lesnictví a na něj navazujících odvětví. Jejich zásluhou se Evropský lesnický dům změnil na uznávané odborné centrum, kde se řeší stále větší  množství odborných problémů a témat souvisejících
s lesnictvím.

Společnými zakladateli Evropského lesnického domu jsou Konfederace evropských majitelů lesů (CEPF) a Evropská asociace státních lesů (EUSTAFOR). V budově nyní sídlí šest organizací a dalších šest organizací z oblasti lesnictví a navazujících odvětví jeho činnost aktivně podporuje.

Převzato z tiskových zpráv PEFC International
www.pefc.org

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...