06
Čvn

Nový mezinárodní standard TUH – veřejné konzultace

Mezinárodní rada PEFC zahájila proces veřejné konzultace k návrhu globálního standardu PEFC ST 1003 Udržitelné obhospodařování lesů. Vlastníci a správci lesů na celém světě, jako i různé zájmové skupiny, mají možnost zaslat své připomínky k návrhu revidovaných kritérií a indikátorů udržitelného obhospodařování lesů a přímo tak participovat na tvorbě požadavků na postupy řízení, které se promítnou i do požadavků Českého systému certifikace lesů (CFCS).

Kromě změny struktury dokumentu, která se přizpůsobuje ISO normám, upravuje nový standard definice lesů, zvýrazňuje význam podpory ekosystémových služeb a opatření s pozitivním účinkem na zmírňování klimatických změn při obhospodařování lesů, specifikuje ekologicky důležité území a zdůrazňuje význam dodržování pracovních podmínek a plnění sociálních požadavků zaměstnanců.

Český překlad normy PEFC ST 1003 Udržitelné obhospodařování lesů určené k vyjádření je k dispozici na požádání na sekretariátu PEFC ČR (info@pefc.cz, 722 705 325). Sekretariát zároveň zprostředkuje překlad do anglického jazyka a odeslání připomínek. Každou přijatou připomínkou se bude zabývat příslušná pracovní skupina.

Využijte možnost přímo se podílet na tvorbě požadavků na obhospodařování lesů, které se budou přímo dotýkat většiny vlastníků a správců lesů v České republice.

Veřejné konzultace trvají do 26.6.2018.

Přímo se můžete zapojit do konzultací na https://consultations.pefc.org/consult.ti/PEFCSFM/consultationHome (v anglickém jazyce)

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...