09
Lis

Druhé celorepublikové kolo soutěže SOŠ o Pohár předsedkyně OS DLV

Na Střední lesnické škole ve Žluticích proběhl dne 22. října 2021 druhý ročník soutěže, kterou vyhlásil Odborový svaz pracovníků dřevozpracujících odvětví, lesního a vodního hospodářství v ČR (OS DLV) v čele s předsedkyní organizačního výboru a ředitelkou soutěže JUDr. Mgr. Jaroslavou Nestěrovou.

Cílem soutěže bylo posílit v žácích význam péče o bezpečnost a ochranu zdraví při práci (BOZP) a připravit je na bezpečný výkon jejich budoucího povolání. Soutěžilo se v kategoriích družstva a jednotlivci, samotná soutěž byla rozdělena do několika částí. Na úvod absolvovali žáci krátké školení od zdravotníků z Českého červeného kříže, a získali tak teoretické i praktické zopakování hlavních zásad a postupů při poskytování první pomoci.

První část soutěže byla teoretická ve formě písemného testu ze všeobecně platných právních předpisů a zajištění BOZP. V druhé, praktické části museli soutěžící řešit modelové situace a ve třetí části pak prakticky prováděli „záchranné aktivity“ při simulovaných úrazech a poskytovali první pomoc.

PEFC byl jedním z partnerů této soutěže. V rámci úvodní části zazněla krátká prezentace o certifikaci PEFC ve vazbě na její sociální aspekty a podporu bezpečnosti při práci v lese. Soutěž byla po všech stránkách opět velmi dobře připravena a věříme, že v příštím roce proběhne za širší účasti dalších týmů z ostatních středních lesnických škol.

Andrea Pondělíčková

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...