09
Bře

Zpráva pro členy – držitele certifikátu PEFC

Vážení členové,

komunita PEFC je hluboce znepokojena vypuknutím války a invazí na Ukrajinu, která je vedená ruskou vládou s podporou vlády Běloruska. Toto počínání je v rozporu se základními hodnotami organizace PEFC, neboť způsobuje nevyslovitelnou a nepřijatelnou bolest a smrt nevinných lidí, včetně žen a dětí.

S ohledem na naše standardy, spolupráci se zainteresovanými stranami PEFC a v návaznosti na nedávnou rezoluci OSN vás informujeme, že Rada ředitelů PEFC dnes vydala prohlášení, objasňující, že veškeré dřevo pocházející z Ruska a Běloruska je kategorizováno jako „konfliktní dřevo“, a proto je nelze použít ve výrobcích s certifikací PEFC. Rozhodnutí, že dřevo z Ruska a Běloruska má být kategorizované jako konfliktní dřevo je založeno na rezoluci Valného shromáždění OSN A/ES-11/L.1 „Agrese proti Ukrajině“ přijaté během 11. mimořádného zasedání, které „nejostřeji odsuzuje agresi ze strany Ruské Federace proti Ukrajině […] [a] zapojení Běloruska“ (2. března 2022). Toto rozhodnutí vstupuje v platnost od přijetí citované rezoluce Valného shromáždění OSN.

Toto prohlášení je reakcí na požadavky členů, zainteresovaných stran a obchodních partnerů směřované na Radu PEFC, abychom poskytli jasné vysvětlení. PEFC se bude konzistentně vyjadřovat v případě budoucích rezolucí OSN v podobných situacích.

Toto objasnění je zpočátku platné po dobu šesti měsíců. Pevně ​​doufáme, že se situace vyřeší co nejdříve, v takovém případě přistoupí Rada k přezkoumání tohoto rozhodnutí.

Prohlášení neovlivňuje ani členství PEFC Rusko a PEFC Bělorusko v Radě PEFC, ani to neovlivňuje schválení jejich národních systémů.

Náš sekretariát je ve stálém kontaktu s Mariyou z PEFC Ukrajina a s radostí oznamujeme, že ona a její kolegové jsou zatím v bezpečí. Nabídli jsme jim naši podporu a pomoc v této bezprecedentní situaci
a víme od mnohých z vás, že v případě potřeby také rádi pomůžete.

Rádi bychom zdůraznili, že toto rozhodnutí se striktně vymezuje vůči rozhodnutí prezidenta Putina napadnout suverénní zemi s podporou vlády Běloruska. Společenstvo PEFC si váží úsilí našich členů
v Rusku a Bělorusku v posledních letech, zejména jeho zaměstnanců, a je si plně vědomo dopadů, které jim toto rozhodnutí může způsobit.

Rozešlete, prosím, toto prohlášení svým zúčastněným stranám.

Další informace Vám zašleme příští týden.

Eduardo Rojas Briales

předseda Rady PEFC

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...