PEFC Česká republika

Programme for the Endorsement of Forest Certification schemes

Recertifikace regionu ČR

1. Medové slavnosti na Hrádku u Nechanic

1. července 2017 se na státním zámku Hrádek u Nechanic konal 1. ročník krásné akce s názvem "Medové slavnosti" a organizace PEFC ČR s potěšením přijala pozvání k účasti na této akci.

DSC 0124

Český svaz včelařů se rozhodl v rámci propagace používání medu a také samozřejmě jako upozornění na nenahraditelnou roli včel v opylování uspořádat na státním zámku Hrádek u Nechanic krásnou akci s názvem "Medové slavnosti". Velmi oceňujeme, že pořadatel pozval k účasti včelaře z různých regionů ČR, výhradně však domácí české chovatele včel a výrobce medových produktů. Výborným zpestřením byl také výrobce domácí zmrzliny, nebo stánek regionálního pivovaru a vše bylo podpořeno profesionálním hudebním programem v podání dvou kapel se zameřením na hudbu z dávných časů až po středověk. Pro náštěvníky byla určitě velkou atrakcí soutěž o nejlepší med a medovinu a tak se všichni s chutí zapojili do ochutnávání rozmanitých druhů medu i lahodných medovin. Bez zajímavosti také rozhodně není ani fakt, že pro pořádání této akce Český svaz včelařů získal záštitu ministra životního prostředí Richarda Brabce a ministra zemědělství Mariana Jurečky.

DSC 0140

Oblíbenou zábavou i naučným zastavením pro děti dospělé byl i zde náš zelený stan s lesní pedagogikou, soutěžemi o hodnotné ceny pro děti i dospělé a informacemi o certifikaci lesů a výrobků ze dřeva. Tentokrát byl náš promo tým skutečně silný a jsme přesvědčeni, že jsme byli schopni podat všem návštěvníkům informace o důležitosti trvale udržitelného lesního hospodaření a zodpovědné volby výrobků ze dřeva, tedy těch s certifikátem PEFC. Během celého dne jsme s potěšením poslouchali nadšené reakce návštěvníků našeho stanu, kteří si pochvalovali, že u nás v České republice je tolik zodpovědných vlastníků lesů, kteří jsou držiteli certifikátu PEFC a motivovalo je to k tomu, aby si při dalším nákupu nábytku nebo stavebního řeziva zjistili, zda je výrobce držitelem certifikátu PEFC a tedy měli jistotu, že tak přispívají o správnou péči o lesy u nás i ve světě.

DSC 0109

Děkujeme tímto pořadateli za pozvání na Medové slavnosti a všem návštěvníkům našeho stanu za jejich návštěvu a budeme se těšit na brzkou shledanou.

Tým PEFC ČR

PEFC v číslech

PEFC Česká republika: 1.883.149 ha cert. lesa

231 C-o-C certifikátů


PEFC International: 232.000.000 ha cert. lesa

7.617 C-o-C certifikátů

obr_4.jpg