PEFC Česká republika

Programme for the Endorsement of Forest Certification schemes

Recertifikace regionu ČR

Veletrh Cesty Dřeva 2017

     Ve dnech 9. – 11.2.2017 proběhl na výstavišti PVA EXPO v Praze Letňanech veletrh Cesty Dřeva 2017. Organizace PEFC Česká republika na této významné akci prezentovala svoje aktivity týkající se certifikace trvale udržitelného lesního hospodářství ve spojení se značkou Lesní Svět lesnisvet.cz provozovanou společností AWOCADO s.r.o.. Pro PEFC ČR to byla jedinečná příležitost jak návštěvníkům veletrhu přiblížit principy trvale udržitelného způsobu hospodaření v lesích pomocí rozsáhlé expozice velmi populárních produktů značky Lesní Svět, které zábavnou formou ukazují, co všechno les poskytuje, jak generace lesníků v lese hospodaří, získává dřevo jako obnovitelnou surovinu a přitom zachovává ekologickou rovnováhu.

     Společnost AWOCADO s.r.o. provozující značku Lesní Svět je významným partnerem PEFC Česká republika a je držitelem certifikátu spotřebitelského řetězce PEFC. Pro Lesní Svět tedy byla tato společná expozice možnost jak návštěvníkům veletrhu a potenciálním zákazníkům a příznivcům správné péče o les ukázat svou zodpovědnost k lesům a dřevu jako obnovitelné surovině používáním PEFC certifikované suroviny pro výrobu svých produktů.

     Podle ohlasu návštěvníků byla expozice Lesního Světa a PEFC ČR jednou z nejzajímavějších a nejzábavnějších na celém veletrhu. Lesní Svět a PEFC ČR tímto děkuje všem, kteří se u nás zastavili, zabavili a něco nového se dozvěděli a budeme se těšit, že se s Vámi i mnoha dalšími návštěvníky uvidíme i na dalších společných akcích.

 

alt

alt

alt

 

PEFC v číslech

PEFC Česká republika: 1.883.149 ha cert. lesa

231 C-o-C certifikátů


PEFC International: 232.000.000 ha cert. lesa

7.617 C-o-C certifikátů

obr_4.jpg